timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nastoletnia Sabrina, w której żyłach płynie krew wiedźm i ludzi, próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją: przynależnością do Kościoła Nocy.

Kiedy przychodzi do seasu, Chilling Adventures of Sabrina okazuje się historią pełną piekielnych bezeceństw. W miasteczku Greendale magia i przeróżne potworności zagnieździły się na dobre.

Sezon się kończy, a wy nie macie co oglądać? Nic straconego, przygotowałam dla was listę TOP 7 podobnych produkcji o tematyce młodzieżowego fantasy.

Seriale podobne do The Chilling Adventures of Sabrina

#7 Penny Dreadful

Londyn, koniec XIX wieku. W mieście coraz częściej pojawiają się doniesienia o bestialskich zbrodniach. Sprawcy pozostają nieznani, a gorączkowo poszukująca ich policja jest bezradna.

Jedynie znany i ceniony podróżnik sir Malcolm Murray, którego córka zaginęła w niejasnych okolicznościach, oraz tajemnicza, obdarzona niezwykłym wdziękiem spirytystka Vanessa Ives są przekonani, że za morderstwa odpowiedzialne są nadprzyrodzone moce. Rozpoczynają więc własne śledztwo

Moja ocena: 6/10

Chilling Adventures of Sabrina - TOP7 podobnych - GameBy.pl

#6 Bates Motel

Pół roku po śmierci męża, Norma i Norman Batesowie przeprowadzają się do małego miasteczka w Kalifornii. Kobieta pragnąc zapewnić dobrobyt synowi, kupuje motel na przedmieściach, któremu zmienia nazwę na „Bates Motel”.

Syn z matką decydują się poznać mieszkańców, jednak niektórzy nie są zadowoleni z ich przybycia, już pierwszego dnia dochodzi do tragicznego wydarzenia.

Moja ocena: 7/10

Chilling Adventures of Sabrina - TOP7 podobnych - GameBy.pl

#5 Teen Wolf

Scott McCall jest zwykłym uczniem, który niczym się nie wyróżnia. Ma lekko zwariowanego przyjaciela Stilesa i wydaje się, że więcej mu tak naprawdę nie potrzeba. Pewnego dnia, Scott za sprawą ataku w lesie zmienia się – staje się popularny, wysportowany…. nikt jednak nie wie, że za tym wszystkim kryje się mroczna tajemnica.

Moja ocena: 5/10

#4 Stranger Things

Kiedy w małym miasteczku Hawkins w tajemniczych okolicznościach znika Will Byers , życie miejscowej społeczności wywraca się do góry nogami. Jego rodzina ze wszystkich sił próbuje go odszukać, lecz wszystkie tropy prowadzą donikąd.

Niespodziewanie najlepsi przyjaciele zaginionego, Mike, Dustin i Lucas spotykają zagubioną Eleven . Wkrótce odkrywają, że dziewczyna posiada nadprzyrodzone umiejętności, które mogą doprowadzić ich do Willa.

Moja ocena: 9/10

Tutaj przeczytacie naszą recenzję 1. sezonu Stranger Things!

Tutaj przeczytacie naszą recenzję 3. sezonu Stranger Things!

Chilling Adventures of Sabrina - TOP7 podobnych - GameBy.pl

#3 The Originals

Opowieść o najstarszej rodzinie wampirów na świecie, która zobowiązała się przed wiekami pozostać na zawsze razem. Klaus, pół wampir, pół wilkołak, powraca do Nowego Orleanu – miasta, które wraz z najbliższymi wybudował kilkaset lat temu. Spotyka się z Marcelem posiadającym całkowitą kontrolę nad mieszkańcami. Dowiaduję się także, że Hayley przebywa we francuskiej dzielnicy, poszukując wskazówek dotyczących historii jej rodziny.

Moja ocena: 6/10

#2 Pamiętniki Wampirów

Elena jest załamana po śmierci rodziców w wypadku samochodowym. Pewnego dnia do jej szkoły przyjeżdża tajemniczy Stefan Salvatore. Dziewczyna nie wie, że Stefan jest wampirem. Zakochują się w sobie. W ich mieście dochodzi do kilku zabójstw, które wyglądają tak, jakby ich sprawcą było dzikie zwierzę. Okazuje się, że to wampir Damon Salvatore – zabójczo przystojny i arogancki, ale i uwodzicielski starszy brat Stefana. Ponad wiek temu Damon poprzysiągł Stefanowi wieczne cierpienie, dlatego że był jego rywalem w miłości do pięknej Katheriny, której Elena jest potomkinią.

Czy Stefan będzie musiał zabić Damona? Czy może w Damonie zostało coś z człowieka? Którego z nich wybierze Elena?

Moja ocena: 7/10

Chilling Adventures of Sabrina - TOP7 podobnych - GameBy.pl

#1 Legacies

Siedemnastoletnia Hope Mikaelson jest córką Klausa Mikaelsona oraz hybrydą wampira i wilkołaka. Będąc tak nadzwyczajną dziewczyną rozpoczyna naukę w The Salvatore School for the Young and Gifted – szkole dla nadprzyrodzonych istot. W placówce poznaje między innymi bliźniaczki Lizzie i Josie oraz innych niezwykłych uczniów, wśród których są czarownice, wampiry i wilkołaki. Razem z nimi Hope uczy się panować nad swoimi mrocznymi umiejętnościami i wykorzystywać je w imię dobra.

Serial dałam na pierwszym miejscu ze względu na bardzo podobną tematykę. Nie powiedziałabym, że serial jest zrobiony tak samo dobrze pod względem technicznym jak Chilling Adventures of Sabrina, jednak jeśli podobała ci się wspomniana w tytule produkcja, Legacies będzie świetnym wyborem na najbliższy wolny wieczór.

Moja ocena: 7/10

Chilling Adventures of Sabrina - TOP7 podobnych - GameBy.pl

To już by było wszystko jeśli chodzi o produkcje o podobnej do Chilling Adventures of Sabrina tematyce. Mam nadzieję, że znaleźliście dla siebie coś odpowiedniego, co być może umili wam serialowy maraton.

Tutaj znajdziesz 6 seriali, które są podobne do Atypowego!

Obejrzyj Chilling Adventures of Sabrina w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły