timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Produkcja Netflixa Jeszcze nigdy… zachwyciła nas przede wszystkim dobrze wykreowaną główną postacią. Piętnastoletnia Hinduska, Devi grana jest przez aktorkę w zbliżonym wieku, co sprawia, że tę opowieść o dorastaniu po prostu miło się ogląda. Sprawdźcie koniecznie, w jakich innych serialach znajdziecie podobny klimat, taki jak w Jeszcze nigdy…!

Najlepsze seriale podobne do Jeszcze nigdy…

Julie and the Phantoms

To barwna opowieść o nastoletniej Julie, która podobnie jak Devi straciła jednego z rodziców. Po śmierci mamy, licealistka porzuciła pasję do muzyki. Pewnego dnia nastolatka słucha starej płyty i przypadkowo przywołuje trójkę duchów.

Nie są to zwyczajne upiory, a członkowie popularnego przed laty boys bandu o nazwie Sunset Curve. Z ich pomocą dziewczyna zamiast być nieśmiałą i wycofaną nastolatką, zaczyna czerpać z życia garściami i na nowo odkrywa swoją pasję. Przyjaźń z chłopakami zacieśnia się, by stworzyć razem tytułowy zespół muzyczny – Julie and the Phantoms.

Julie and the phantoms

Podobnie jak w Jeszcze nigdy… mamy tu typowo amerykańską, licealną rzeczywistość. Nawet scena z lekcji muzyki w obu serialach potoczyła się podobnie. Jednakże ta produkcja przykłada większą wagę do śpiewania, tańca oraz występów na scenie. Serial liczy jeden sezon, a w nim dziewięć odcinków trwających około pół godziny.

Inna

To być może już trochę zapomniany serial, za to liczący aż pięć sezonów. Emitowany był przez MTV w latach 2011- 2016 i opowiadał historię 15-letniej Jenny Hamilton, amerykańskiej licealistki. To przeciętna nastolatka, która chciałaby być popularna, lecz brakuje jej odwagi. Wieczorami spędza czas na pisaniu bloga, gdzie opisuje swoje problemy.

Serial Inna MTV

Jej życie zmienia się, kiedy zupełnie przypadkowo ulega nieszkodliwemu wypadkowi, który przypomina próbę samobójczą. Od tej pory dziewczyna zaczyna budzić zainteresowanie w szkole, stając się tytułową „Inną”. Próby odnalezienia się w tej dziwnej sytuacji możemy oglądać w dość krótkich 20-minutowych odcinkach.

Atypowy

Kolejny serial Netflixa podobny do Jeszcze nigdy… Wyróżnikiem jest tu bardzo charakterystyczny główny bohater. W przeciwieństwie do poprzednich seriali jest on trochę starszy. Osiemnastoletni Sam ze spektrum autyzmu wchodzi w dorosłość i pragnie być bardziej samodzielny. Na co dzień uczęszcza do szkoły i pragnie znaleźć dziewczynę.

Seriale podobne do Atypowego - Sam z żółwiem - GameBy.pl

Rola autystycznego nastolatka, którą genialnie odgrywa Keir Gilchrist pomaga nam zrozumieć, że codziennie sytuacje, które dla nas wydają się oczywiste, dla osób z autyzmem potrafią być wyzwaniem.

„Atypowemu” podobnie jak Jeszcze nigdy… Netflix nadaje miano dziwacznego, ale to sprawia, że opowiadana historia jest urocza i momentami wzrusza. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na obejrzenie tego serialu, to przed Wami cztery sezony.

Seriale takie jak Jeszcze nigdy…

To już koniec naszej listy! Mamy nadzieję, że spodobały Ci się seriale podobne do Jeszcze nigdy… Natomiast jeżeli to nadal mało, sprawdź naszą kategorię Seriale, w której znajdziesz jeszcze więcej recenzji i tekstów takich jak ten!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły