timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Wielu z nas przez sytuację pandemii musiała całkowicie lub częściowo zacząć pracę w trybie zdalnym. Pewnie niektórzy myśleli, że brak konieczności dojazdów oraz wykonywanie zawodu z zacisza swojego domu będzie bardzo wygodne. Niestety praca zdalna nie zawsze jest tak kolorowa.

Dzieci hałasujące w domu, sąsiad, wieszający coś na ścianę. Po prostu nie sposób się skupić. Czy jest na to rada? Istnieje urządzenie, które w prosty sposób odetnie otaczający nas dźwiękowy chaos. Wystarczy zaopatrzyć się w nowoczesne słuchawki do pracy, które także nie muszą być tak dużym wydatkiem, jakby się mogło zdawać. Odpowiednio dobrane zapewnią nam komfortową pracę w domu lub biurze. Jak i również sprawdzą się do relaksu po ciężkim dniu.

Zapoznaj się z naszym artykułem jak wybrać idealne słuchawki dla siebie i dowiedz się więcej na temat słuchawek.

Wysoki komfort

W pracy spędzamy po kilka godzin każdego dnia. Dlatego ważne jest, aby słuchawki były wygodne. Powinny być lekkie, a materiał musi sprawiać, że nasza głowa nie będzie się pocić po pierwszej konferencji wideo. Bardzo ważna także jest jakość oferowanego dźwięku. Oczywiście nie muszą to być dźwięki przestrzenne czy głębokie basy. Jednak wystarczające by słuchawki nie powodowały efektu odwrotnego od oczekiwanego.

Słuchawki do pracy - GameBy.pl

Jeśli jednak intensywność hałasu jest tak wysoka, że nawet odpalenie muzyki w słuchawkach nie pomaga – jest na to sposób! Aktywna reakcja szumu ANC pozwala na odcięcie się od otoczenia, jednocześnie zwiększając nasze skupienie na rozmówcy.

Adapt 660 – Dobre słuchawki z funkcją ANC

Dzięki kodekowi Bluetooth aptX otrzymujemy najwyższa jakość dźwięku oferowanych w słuchawkach bezprzewodowych. Dodatkowo dzięki integracji z Alexą zwiększa efektywność w pracy.

Mikrofon

Tak samo działa to w druga stronę. Nikt nie chce słyszeć naszego głosu z przerwami, trzeszczeniem lub z szumami w tle. Pomogą w tym funkcję redukcji szumów i hałasów z otoczenia. Dzięki temu do członów konwersacji będzie do chodził tylko nasz czysty głos.

Polecany model słuchawek z mikrofonem – Adapt 260

Bezprzewodowe słuchawki nauszne z mikrofonem. Idealne dla osób ceniących swobodę w trakcie wideo konferencji. Zwłaszcza tych korzystających z Microsoft Teams, dzięki dedykowanym przyciskom.

Słuchawki do pracy - GameBy.pl

Przewodowe czy bezprzewodowe?

Warto też się zastanowić czy wolimy postawić na niezawodność przewodowych, czy swobodę bezprzewodowych. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre słuchawki potrzebują odpowiedniego napędzenia do prawidłowego funkcjonowania. Warto rozważyć opcję podłączenia przez USB, które działają tak naprawdę od razu po wtyknięciu do portu.

Podsumowanie

Obecnie na rynku jest wiele różnych modeli oferujących bogatą ilość funkcji i w różnych konstrukcjach. Niestety oznacza to również spory rozstrzał cenowy. Jednak niezależnie od wielkości budżetu, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Choć warto zapłacić trochę więcej. Zwłaszcza że właściwie dobrane urządzenie nie tylko nada się jako słuchawki do pracy, ale i do każdego innego zadania wymagającego słuchawek, jak na przykład słuchanie muzyki.

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły