timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

O niektórych serialach czasem po prostu zapominamy. Twórcy zostawiają zbyt duże przerwy pomiędzy sezonami, przez co widzowie potrafią całkowicie zapomnieć o istnieniu danej produkcji. Pochłaniają ich inne Netfliksowe pozycje.

W moim przypadku właśnie tak było z Ozark. Po obejrzeniu wszystkich dostępnych odcinków, kompletnie wypadło mi z głowy to, że taki serial w ogóle istniał. Na szczęście wielkimi krokami zbliża się premiera trzeciego sezonu. Jednak żebyście nie musieli czekać bezczynnie, przygotowałem zestawienie najlepszych seriali, podobnych do Ozark.

Najlepsze seriale podobne do Ozark

Mindhunter

Mindhunter staje się ostatnimi czasy jednym z najczęściej polecanych seriali. Właściwie wcale nie bez powodu. Potrafi on utrzymać w napięciu oraz zbudować niesamowitą atmosferę.

podobne do Ozark - Gameby.pl

Nawiązuje do Ozark głównie przez obecność agentów, którzy w obu seriach odgrywają dosyć istotną rolę. Mindhunter jest jednak nieco mniej opartą na relacjach rodzinnych alternatywą. Nie mniej, jak najbardziej polecam.

Narcos Meksyk

Naprawdę, w każdym zestawieniu tego typu pojawia się Narcos. Serial jest po prostu na tyle uniwersalny, że można śmiało zaproponować go fanom wielu innych produkcji Netfliksa.

podobne do Ozark - Gameby.pl

Szczególnie w Narcos Meksyk zaobserwujemy wiele przekrętów, manipulacji które z pewnością spodobają się fanom Ozark. Do tego sezon drugi dopiero niedawno ujrzał światło dzienne, także możecie na spokojnie się z nim zapoznać.

Bloodline

Postanowiłem również odnaleźć nieco mniej popularne produkcje, które mogą zainteresować niektóre osoby. Bloodline to serial mocno oparty na rodzinie.

podobne do Ozark - Gameby.pl

Relacje między jej członkami są tutaj szczególnie ważne. Wartka akcja i spora ilość odcinków mogą być dodatkowymi atutami. Polecam chociażby sprawdzić serial, może akurat się Wam spodoba.

Seriale podobne do Ozark – Co jeszcze?

Stranger Things

Zdziwiłbym się, gdyby istnieli serialowi wyjadacze, którzy jeszcze nie widzieli Stranger Things. Produkcja staję się już powoli kultowa, a prace nad kolejnymi sezonami wciąż trwają. Nawet jeśli Ozark nie specjalnie przekonał Was do siebie (w co raczej wątpie), Stranger Things nie powinno mieć z tym problemu.

podobne do Ozark - Gameby.pl

Jeśli nie przekonają was niezwykłe zwroty akcji, romantyczne, tajemnicze i dramatyczne wątki oraz genialni, barwni bohaterowie, to nie będzie w stanie przekonać was nic.

Ostre przedmioty

Ostre przedmioty również mogą być świetną opcją, kiedy skończmy już oglądać Ozark. Serial jest dość tajemniczy. Znajdziemy w nim wiele nierozwiązanych zagadek, scen, które wywołają w nas niepokój czy nawet strach. Sam klimat produkcji jest naprawdę świetny. Polecam na pewno tym, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji.

podobne do Ozark - Gameby.pl

Seriale podobne do Ozark – Podsumowanie

Jak widać, mimo że Ozark to naprawdę unikalny i jedyny na swój sposób serial, znajdzie się dla niego parę alternatyw. Oczywiście seriale będą różnić się w niektórych aspektach, ale to właśnie o odkrywanie nowych, często podobnie zbudowanych produkcji.

Mam nadzieję, że niektóre z seriali przypadną wam do gustu i wciągniecie je z takim samym entuzjazmem jak Ozark. Jedyne czego żałuję to to, że nie wepchnąłem na tę listę mojego ukochanego Breaking Bad.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły