timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Prawdopodobnie wszyscy znamy to uczucie, kiedy serial, który oglądamy, ciągnie się już na tyle długo, że powoli tracimy chęć na oglądanie go. Niestety, często bywa tak, że twórcy nie do końca wiedzą kiedy należy skończyć. Oczywiście w grę wchodzą również kwestie zysków z danego serialu, ale bądźmy szczerzy, to trochę nie w porządku w stosunku do widzów. Dzisiaj, przedstawię Wam przykłady seriali, które według mnie trwały zbyt długo. Powiem też o kilku przypadkach, kiedy mimo tego, że serial był całkiem długi i tak chciałbym, żeby go kontynuowano.

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo – 13 Reasons Why

O 13 powodach krążyły różne opinie. Przy premierze pierwszego sezonu, serial ceniono za nowatorskie podejście do ważnych tematów oraz za intrygującą i ciekawą fabułę.

Już przy drugiej serii, można było zorientować się, że coś jest nie tak. Tematyka nieco się zmieniła, postacie stały się mniej barwne, a ich zachowania, nieco bardziej spontaniczne. Brakowało głębszej warstwy fabularnej, przy czym postawiono na szokujące wydarzenia.

Trzeci sezon jest, przynajmniej według mnie, chyba najgorszy. W akcji jest naprawdę trudno się połapać, a postacie kompletnie straciły znaczenie, nadane im w pierwszym sezonie. Może miał być to nowatorski zabieg, zmieniający trochę postrzeganie serialu, ale jak dla mnie raczej nie wyszło to na dobre.

13 powodów zwiększa liczbę samobójstw wśród nastolatków?

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo - Gameby.pl

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo – Gra o Tron

O tym serialu pojawił się już artykuł na naszej stronie. Redaktor Julian podkreśla w nim, że szum związany z promocją Gry o Tron jest nieuzasadniony, a sam serial jest mocno przeceniany.

I mimo, że sam nie obejrzałem serialu do końca, to muszę powiedzieć, że przez rozciągnięte w czasie wydarzenia, potrafi on stać się nużący. Oczywiście, dla fanów może to być bardzo dobra rzecz i absolutnie nie uważam, że serial nigdy nie powinien powstać. Sądzę jednak, że twórcy nie powinni nadmiernie promować Gry o Tron przez tak długi czas.

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo - Gameby.pl

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo – The Walking Dead

The Walking Dead to tak naprawdę nieśmiertelny klasyk. Jednak po pewnym czasie, serial przestał interesować nawet jego stałych fanów. Ciągnął się on przez długie sezony, a serialowym wydarzeniom brakowało kulminacji.

Według mnie, The Walking Dead jest ciągle popularne, tylko dzięki wcześniej zdobytej renomie, a serial przestał już być jakkolwiek ciekawy.

5 seriali podobnych do The Walking Dead!

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo - Gameby.pl

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo – Family Guy, Simpsonowie

Mówię to z żalem, ale także jedne z moich ulubionych animacji powoli zaczynają się kończyć. Już sam fakt wałkowania tego samego przez więcej niż 20 sezonów, wydaje się nieco abstrakcyjny.

Niestety w Simpsonach oraz Family Guy’u bardzo niewiele się zmienia. Oczywiście, mają to być swego rodzaju ,,odmóżdżacze”, ale porównując nowe odcinki do poprzednich sezonów, można się zawieść.

Seriale, które zdecydowanie trwały zbyt długo - Gameby.pl

Seriale, które trwały zdecydowanie zbyt krótko

Znacznie ciężej jest znaleźć seriale, które trwały trochę zbyt krótko. Teraz większość serii jest kontynuowana lub nic jeszcze nie wiemy o nowych sezonach. Osobiście, żałuję, że Bojack Horseman kończy się tak szybko. Zwłaszcza teraz, kiedy serial nieco zmienia swoje podejście do poszczególnych postaci.

Chętnie obejrzałbym też więcej odcinków Breaking Bad, jednak twórcy postanowili ograniczyć sobie możliwość tworzenia kolejnych sezonów. Odnośnie seriali, które cały czas są w produkcji, pozostaje nam wierzyć, że będą one wciąż tak świetne, jak przy pierwszym sezonie.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły